Közeledik a 2012-es Londoni Olimpiai Játékok megnyitója és mivel is foglalkoznánk, ha nem a sportolók ruházatával. Pontosabban szólva a nyitóceremónián végigmasírozó atléták formaruhájával. Lássuk melyik nemzet milyen szerelésben teszi tiszteletét a gálán.
USA
A kollekciót Ralph Lauren tervezte. Kinézetre igazán tradicionális és hazafias, de a hatalmas méretű Polo logó és a svájcisapka miatt olimpikonok helyett inkább néznek ki cserkészeknek a válogatott tagjai. A formaruha külön pikantériája még, hogy Kínában készült, ami nem feltétlenül teszi népszerűvé a patrióta amerikaiak körében.
Ausztrália
A megkérdezett atléták szerint kényelmes és ennél több mindent mi sem tudunk elmondani a formaruháról.
Nagy Britannia
A briteknél épp elég formabontó volt a Stella McCartney által tervezett mez, ami arról híresült el, hogy a hagyományoktól eltérően csak kék árnyalatokban jelenik meg a híres lobogó, az Union Jack, így formaruhában maradtak konzervatívak.
Jamaica
Igazán extravagáns kinézetűre sikeredett a jamaicai csapat felszerelése, amiben keverednek a vidám hangulatú színek és a katonai stílus. Az elkövető a Puma.
Olaszország
Ki más tervezhette volna a taljánok szerelését, mint Giorgio Armani. Első ránézésre talán nem sugallhat túl sok hazafiasságot a formaruha, de nem árt tudni, hogy a dzsekire és a pólóra az olasz himnuszból hímeztek részleteket.
Spanyolország
A spanyol olimpikonok ruházatát a Bosco Sport nevű orosz cég tervezte és gyártotta, ezzel és az eredménnyel az ottaniak nincsenek túlságosan megelégedve. Nem tetszésüknek gyakran hangot is adnak azzal az ironikus kijelentéssel, hogy a szerelés minden eurocentet megért, tudniillik az olimpiai csapat ingyen kapta a szállítótól.
Oroszország
Túl sok hozzáfűznivalónk nincs, ezt a formaruhát is a Bosco Sport készítette, a spanyolhoz hasonlóan a mezőnyből kirívó darabok lettek.
Németország
Igazán formabontóra sikeredett a német egyenruha is, ugyanis a nemzeti színeket csak nagyítóval találhatjuk rajta, ehelyett kapunk rózsaszínt és kéket, elég nagy mennyiségben.
Új Zéland
A szigetország sportolói mintha csak most léptek volna ki egy divatmagazinból, jól sikerült darabok.
Dél Korea
A távol-keleti ország formaruhája az első olimpiai részvételüknek igyekszik emléket állítani, mégis, ha ránézünk az első jelző, ami eszünkbe jut, a tengerész.
Franciaország
Nem tudunk másra gondolni, mint hogy a Francia Olimpiai Bizottságot megzavarta, hogy az országban nagy számban élnek divattervezők és ezért futott egészen az adidasig, hogy komponálják meg ők a válogatott felszerelését. A végeredmény ennek ellenére kifejezetten exkluzív lett, le a kalappal.
Magyarország
Fiatalos, sportos és könnyed, de egyúttal messziről is látványos viselet, így szól a hivatalos közlemény, mások pedig úgy tartják, hogy az egész kollekció a szocializmust idézi. Egyszóval megosztó.
Ti mit gondoltok? Melyik a legjobb?
Utolsó kommentek